"CICHA NOC...JAKI W TOBIE DZISIAJ CUD..." - 17.12.2021 r.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy są dla siebie życzliwi, dobrzy, zapominają o wszelkich sporach i waśniach, a w serca złamane i smutne powoli wstępuje otucha.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie naszej szkoły przygotowali inną niż dotychczas wersję jasełek szkolnych. W tym roku szkolnym odbyło się wspólne kolędowanie. Czterej recytatorzy przybliżyli tajemnicę Bożego Narodzenia, którego historia rozpoczęła się w maleńkim miasteczku Betlejem. Przenosząc się przez kolejne stacje historycznego momentu narodzenia wszyscy zebrani na szkolnym korytarzu śpiewali kolędy i pastorałki. Rozbrzmiewająca w tle muzyka, uśmiechnięte buzie dzieci i radość na ich twarzach jeszcze bardziej uświadomiły zebranym, że święta...tuż, tuż.

Po wspólnym kolędowaniu głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Szymańska, która bardzo serdecznie podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tego wzruszającego przedstawienia. Złożyła także wszystkim zebranym płynące z serca świąteczne życzenia.

Następnie nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie świątecznym, którego zadaniem było wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej.

W kategorii oddziały przedszkolne:

I MIEJSCE - MAJA WIECZERZYŃSKA (5,6 - latki)

WYRÓŻNIENIE - FRANCISZEK WNUK ( 3,4 - latki)

W kategorii kl. I - III:

I MIEJSCE - JAN MAREK (kl. I)

WYRÓŻNIENIE - WOJCIECH PODLASKI ( kl. III)

W kategorii kl. IV - VIII:

I MIEJSCE - FILIP WALASEK ( kl. VII)

WYRÓŻNIENIE - MARIA MAREK (kl. IV)

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nagrodzony został JAŚ MAREK (uczeń klasy I), który aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonał zadania zamieszczone w kalendarzu adwentowym.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu w sposób szczególny podziękowały dwóm Panom: MICHAŁOWI WALASKOWI oraz MIROSŁAWOWI BUDNIAKOWI, którzy przygotowali specjalne drewnianie podstawki do wykonania stroików bożonarodzeniowych na kiermasz charytatywny.

W tym roku szkolnym odbyły się wigilie klasowe. Dzieci wspólnie z wychowawcami oraz nauczycielami zasiedli do symbolicznej kolacji wigilijnej. Łamiąc się opłatkiem wszyscy składali sobie świąteczne życzenia. Przy dźwiękach kolęd oraz w radosnych nastrojach upłynął ostatni dzień w szkole przed świętami.

Wigilijna noc - noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam dobrze znana. Ten czas rodzi  miłość, radość, jedność, przebaczenie, dobroć w sercu człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, złożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa,  a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą wracać w swoich wspomnieniach.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA