AUTORSKIE SPOTKANIE Z IZABELĄ M. KRASIŃSKĄ - 16.11.2021 r.

We wtorek 16.11.2021 r. uczniowie klasy 7 i 8 naszej razem z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Izabelą Krasińską w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku.

Izabela M. Krasińska (ur. 1989 r.) to absolwentka filologii polskiej, zwykształcenia polonistka, z zamiłowania bibliotekarka. Pochodzi z gminy Zakrzew, obecnie mieszka w Radomiu. Miłośniczka muzyki i literatury francuskiej, "... wychowała się (dosłownie) w bibliotece, co znacząco wpłynęło na jej życiowe decyzje...", uwielbia koty, chętnie sięga po kryminały, horrory, reportaże, XIX-wieczne powieści (zwłaszcza francuskie) oraz literaturę współczesną. W 2016 roku zadebiutowała powieścią "Pod skrzydłami miłości". Do napisania książki zainspirowała ją… piosenka Heaven’s Table oczywiście z repertuaru Garou. W swoim dorobku pisarskim ma 10 powieści. Podczas spotkania opowiadała o początkach pisania, o tym, że swoim bohaterom podarowała trochę własnych cech, zdradziła również, w jaki sposób pozyskała potrzebne informacje o straży pożarnej, które wykorzystała w pierwszej książce.
Uczniowie wrócili ze spotkania bardzo zadowoleni. W ogromnym skupieniu wysłuchali opowieści pani Izabeli Krasińskiej o początkach swojej przygody z pisaniem. Może to będzie dla naszych uczniów inspiracją do własnego tworzenia? :-)