AKCJA "DZIEŃ DYNI" W NASZEJ SZKOLE - 31.10.2023 r.

31 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowana została akcja "Dzień Dyni". Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły dynie, które stały się ozdobą szkolnego korytarza. Kolorem przewodnim uczniowskich strojów był oczywiście pomarańczowy. Dynia królowała nie tylko na szkolnych korytarzach, ale również na lekcjach. Były zabawy ruchowe, muzyczne, taneczne, quizy, a wszystko z dynią w tle. Szkolna stołówka serwowała na obiad pyszną zupę - krem...oczywiście z dyni.

Chętni mogli skorzystać z dyniowej fotobudki.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie dowiadywali się, jako rolę pełni dynia w krajach anglojęzycznych. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały quizy i zagadki.

Narodowy Dzień Dyni - National Pumpkin Day obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych 26.10. Zajęcia te realizowane są zgodnie z podstawą programową nauczania języka angielskiego. Lekcje kulturowe to okazja do poznania tradycji i sposobów obchodzenia różnych świąt w krajach anglojęzycznych.